En blomma till...
Relaterat
Personalen på avd. 1 Kristinelundsgården, som under de två sista åren på ett enastående sätt skött om och vårdat Elis. Bättre och trevligare personal får man leta efter.
Elis Erikssons anhöriga
Personalen på avd 2 Bergmästargården på Brynäs, för all vård och omtanke vid vår mor Ninas sista levnadsdagar.
Vivianne, Annica och Clemens
Annelie Johansson som ställde upp och tog hand om Hugo och Oliver när jag behövde hjälp.
Sofie
Grabbarna på Däckia som hjälpte mig snabbt i fredags eftermiddag, när jag fick punka på bilen. Tack vare er så flöt resan fint. Hoppas ni slapp övertid på grund av mig.
Halkande bilist
Göran Friskman för allt tålamod, småprat och hjälp på vägen till körkort. Vilken pärla du är!
Malin Lindén
Alla inblandade i Stödgalan för Gävles hemlösa. Vilka eldsjälar!
Blyger
Hasse Bergkvist för hans roliga tillställningar hos oss på Fleminggatan 11.
Vi på Gnistan
Personalen på konditori Lido som skänker överblivet gott bröd till oss på Fleminggatan.
Gnistan
Alla som hjälpte mig i måndags, när jag föll pladask på näsan mellan Flanör och Stortorget. Jag hade så ont och var så chockad att jag alldeles glömde bort att tacka för hjälpen.
Toms mormor
Viktoria, expedit hos Clas Ohlsson, som lördagen den 7 januari hjälpte oss på allra bästa sätt när vi skulle köpa Magdalena-lampor.
Tacksamma lampkunderna, G och R Lindblom
Vår materialare Kent Mineur som ställer upp i alla väder för oss tjejer och ledare i IK Sätra tjejhockey.
Hockeytjejer med föräldrar




